Chcete koupit hezký dárek pro své blízké? Navštivte novou stránku se skvělými výrobky - webus.cz

11 faktů o Simple Plan

12. února 2007 v 15:49 | IchbinTeufelin |  Simple Plan
1.) Kapelu Simple Plan tvoří Chuck Comeau, Pierre Bouvier, David Desrosiers, Jeff Stinco a Sebastien Lefebore. Všichni pocházejí z kanadského Montrealu a na svém kontě mají dvě řadová alba - No Pads, No Helmets... Just Balls a Still not getting any...
2.) Zpočátku vystupovali jen ve dvou pod jménem Reset, a to ve složené Chuck a Pierre. Moc dlouho jim to ale nevydrželo, Chuck se vydal vlastní cestou. Vrátil se až v době, kdy Pierre s Jeffem a Sebastienem zakládali novou kapelu - Simple Plan. Tu krátce nato doplnil ještě David.
3.) Všichni kromě Davida chodili na stejnou střední školu Beaubois High Scholl v Montrealu a dorozumí se francouzsky.
4.) Po vydání své první desky vyrazili Simple Plan na velké turné, které trvalo téměř dva a půl roku. Absolvovali více než 300 živých koncertů. "Chceme být živá koncertní kapela," shodují se všichni členové. Svým turné to jen potvrdili.
5.) K natáčení svého debutového alba No Pads, No Helmets... Just Balls si Simple Plan přizvali zajímavé hosty. Například Joela Madlena z Good Charlotte nebo Marka Hoppuse z Blink 182. S oběma kapelami v minulosti i vystupovali.
6.) Snad největší úspěch zaznamenali Simple Plan se singlem Welcome to my life z jejich druhé desky. Nejen doma v Kanadě, ale také v mnoha evropských zemích se díky němu ocitli na nejvyšších hitparádových příčkách. A tímto hitem se proslavili i u nás!
7.) Kritici jsou k Simple Plan často velice tvrdí. Jejich muziku označují za neoriginální, texty za stupidní a samotné členy za hloupé pozéry. To vše ale kluci házejí za hlavu a dál si jedou po svém. Prodej desek potvrzuje, že fanoušci je berou, a tak prý není co řešit.
8.) Občas kapelu provází pořádná smůla. Koncem roku 2002 například naboural během cesty do Chicaga jejich koncertní autobus. Nikomu se tehdy naštěstí nic nestalo. Horší to bylo při focení na obal jejich nové desky. Tehdy málem kluky zabil eletrický proud, když fotografovi pózovali ve vaně.
9.) Na jejich koncertech bývá občas velmi rušno. Nejednou se totiž Simple Plan setkali s útoky antifanoušků. Několikrát například přistály na pódiu láhve od piva. Jedna z nich trefila Pierra přímo do obličeje. K vážnějšímu zranění naštěstí nedošlo, ale co příště? Od koncertování to prý kluky ale rozhodně neodradí.
10.) Simple Plan myslí také na charitu. Založili vlastní nadaci, jejímž prostřednictvím pomáhají řešit problémy mladým lidem. Spolupracují také s organizací Mothers Against Driving, která bojuje proti opilým řidičům a pomáhá jejich obětem.
11.) Jaké jsou nejčastější úlety Simple Plan? Sebastien občas dokáže nepřetržitě telefonovat až čtyři hodiny. Jeff má panickou hrůzu z výšek. Podle ostatních to ale jen hraje. Před natáčením jednoho z klipů byl Pierre tak nervózní, že měl dokonce žaludeční potíže. Chuck si maže své paličky na bubny gelem na vlasy, aby mu prý nevyklouzly z rukou. David o sobě v žertu tvrdí, že nemá jasno ve své sexualitě. Má ale prý přítelkyni.
Zdroj: Music & Mobile
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 haha haha | 23. dubna 2008 v 14:18 | Reagovat

Nějde jsem slyšela že to jsou křesťani??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama